Paletovo-špulkový zahradní nábytek

Krásné dny nás lákají k delšímu posezení na zahradě a my přemýšlely, jaký nábytek si pořídit. Zase se řídíme tím, aby s ním bylo co nejméně starostí, ošetřování, práce a také lehká finanční náročnost.

Paletový nábytek už celkem frčí. Tím myslím výrobky z přepravních palet o rozměrech zejména 0,6*0,8 m nebo 1,2*0,8 m. Dají se z nich vyrábět stoly, židle, gauče, postele, skříně, truhlíky a já nevím, co ještě… Palety seženete nejlépe přes inzeráty v novinách, bývají levné. Dobrá cena je okolo 40 Kč na kus. V prodejnách palet se plácnete přes kapsu. Spotřebovaly jsme cca 20 palet. Určitě jsme chtěly sedačky/křesla z palet, ale moc se nám nechtělo do stolů. Potřebovaly jsme stolů několik a dost velkých. Dva k posezení, další dva jako stůl na přesazování rostlin v různých částech zahrady (nebudeme se stále ohýbat), a pak pracovní a odkládací stůl na nářadí. V jedné restauraci jsme viděly skvělou inspiraci a tou jsou dřevěné špulky/cívky na kabely.

Projely jsme industriální část města a našly výrobnu kabelů. A hned vedle výrobnu špulek. Nové špulky jsou buď drahé nebo je vůbec nechtějí prodat. Dělají je na objednávku pro velkoodběratele. Ale… Mají také často sklady již použitých špulek připravených na rozebrání. A právě tady můžete vybírat. Bývají velice ochotní, chtějí se jich zbavit, aby měli méně práce. Existují ve spoustě rozměrových variantách. Nám se nejlépe hodila výška 90 a 60 cm. Průměr kruhové desky 120 a 150 cm. Na další den jsme si domluvily odvoz. Špulky jsme tedy měly zadarmo. K paletovým křeslům se výborně hodí. Jsou rozměrově perfektní, velice stabilní, pevné, dá se na nich i blbnout 🙂 a snesou nepřízeň počasí. Mohou zůstat celoročně venku. Můžete je namořit nebo natřít olejem pro lepší odolnost a také podložit, aby nestály na zemi a neuhnívaly.

Udělají vám skvělou službu pro práci, zahradní párty i jako netradiční okrasa vaší zahrady.

Zdraví Vás

Karolína

 

2 komentáře: „Paletovo-špulkový zahradní nábytek

  1. Zdravím tě,
   bohužel v tvém okolí nikoho neznám, kdo by mohl dát/prodat špulky. Dovážet je z daleka se určitě nevyplatí.
   Hezký den
   Karolína

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *